Local Hard Seltzer Tropical Organic
Grundläggande info
| Id | 62855994 |
| Artikelnummer | 107035 |
| Pris | 22.2 kr |
| Alkoholhalt | 4.5 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Three Towns Independent Brewers |
| Leverantör | Galatea AB |
| Land | Internationellt märke |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Blanddryck, Torr |
| Släpptes | 2026-04-01 |
| Uppdaterad | 2026-03-24 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 4-6°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Mycket fruktig smak med inslag av mango, ananas, mineral och vanilj. |
| Färg | Vattenklar färg. |
| Sockerinnehåll | 1g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 2/12 |
| Body | 3/12 |
| Sweetness | 2/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |