Azuca Sour Lemon
Grundläggande info
| Id | 25244605 |
| Artikelnummer | 107415 |
| Pris | 21.9 kr |
| Alkoholhalt | 4.5 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Sundance Wines |
| Leverantör | Galatea AB |
| Land | Sverige |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Blanddryck, Söt |
| Släpptes | 2022-12-01 |
| Uppdaterad | 2025-09-14 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Fruktig, söt smak med tydlig karaktär av citron, inslag av färska örter. |
| Färg | Disig, blek, ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 11.3g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 5/12 |
| Sweetness | 9/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 1 kr |