Prego Rosso
Grundläggande info
| Id | 15603 |
| Artikelnummer | 1237801 |
| Pris | 79 kr |
| Alkoholhalt | 13.5 % |
| Volym | 1000 ml |
| Tillverkare | Cantine Settesoli |
| Leverantör | Nigab |
| Land | Italien |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Rött vin, Mjukt & Bärigt |
| Släpptes | 1998-05-04 |
| Uppdaterad | 2024-02-29 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 14-16°C till vegetariskt eller till lättare rätter av ljust kött. |
| Smak | Bärig smak med inslag av jordgubbar, körsbär, skogshallon, lakrits och färska örter. |
| Färg | Blåröd färg. |
| Sockerinnehåll | 0.4g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 5/12 |
| Roughness | 5/12 |
Flaska
| Typ | Pappförpackning |
| Pant | 0 kr |