POMPOM Rosé
Grundläggande info
| Id | 61189120 |
| Artikelnummer | 170835 |
| Pris | 16.9 kr |
| Alkoholhalt | 5.9 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Three Towns Ind Brewers |
| Leverantör | Galatea AB |
| Land | Sverige, Stockholms län,Stockholms stad |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Cider, Torr och halvtorr |
| Släpptes | 2026-03-01 |
| Uppdaterad | 2026-02-21 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Fruktig smak med sötma, inslag av rosor, päron och mango. |
| Färg | Blek, rosa färg. |
| Sockerinnehåll | 7.1g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 4/12 |
| Sweetness | 7/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |