Herrljunga Cider Smultron & Jordgubb
Grundläggande info
| Id | 62868501 |
| Artikelnummer | 184435 |
| Pris | 15.7 kr |
| Alkoholhalt | 4.5 % |
| Volym | 250 ml |
| Tillverkare | Herrljunga Cider |
| Leverantör | Great Brands AB |
| Land | Sverige |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Cider, Torr och halvtorr |
| Släpptes | 2026-05-01 |
| Uppdaterad | 2026-04-22 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck, eller till frukt- och bärdesserter. |
| Smak | Bärig smak med sötma, inslag av smultron, jordgubbar och geléhallon. |
| Färg | Rödrosa färg. |
| Sockerinnehåll | 6.9g/100ml |
| Sweetness | 6/12 |
| Body | 4/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |