Fontän Mango Drakfrukt Alkoholfri
Grundläggande info
| Id | 59991838 |
| Artikelnummer | 190835 |
| Pris | 13.2 kr |
| Alkoholhalt | 0.5 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Kiviks Musteri |
| Leverantör | Kiviks Musteri AB |
| Land | Sverige |
| Sortiment | Tillfälligt sortiment |
| Kategori | Alkoholfri Blanddryck |
| Släpptes | 2026-03-02 |
| Uppdaterad | 2026-03-30 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C som sällskapsdryck eller till fruktdesserter. |
| Smak | Fruktig, söt smak med inslag av mango, citrus och drakfrukt. |
| Färg | Oklar, orange färg. |
| Sockerinnehåll | 9.1g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 7/12 |
| Body | 5/12 |
| Sweetness | 9/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |