Kiviks Fläder Mynta Alkoholfri
Grundläggande info
| Id | 59992459 |
| Artikelnummer | 194535 |
| Pris | 12.1 kr |
| Alkoholhalt | 0.5 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Kiviks Musteri |
| Leverantör | Kiviks Musteri AB |
| Land | Sverige |
| Sortiment | Tillfälligt sortiment |
| Kategori | Alkoholfri Smaksatt cider |
| Släpptes | 2026-03-02 |
| Uppdaterad | 2026-03-30 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C som sällskapsdryck eller till frukt- och bärdesserter. |
| Smak | Fruktig, blommig, söt smak med inslag av äpplen, päron, fläder och mynta. |
| Färg | Ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 10.3g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
| Body | 6/12 |
| Sweetness | 8/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |