Sofia y Sebastian Chardonnay is best enjoyed with friends
Grundläggande info
| Id | 58066284 |
| Artikelnummer | 198121 |
| Pris | 99 kr |
| Alkoholhalt | 14 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Robert Hall Winery |
| Leverantör | The Wine Team Global AB |
| Land | USA, Kalifornien |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Vitt vin, Fylligt & Smakrikt |
| Släpptes | 2026-03-02 |
| Uppdaterad | 2026-02-08 |
| Nyhet | Ja |
Smak
| Servering | Serveras vid 10-12°C till rätter av fisk eller ljust kött. |
| Smak | Fruktig smak med fatkaraktär, inslag av gula äpplen, mango, smör, kardemumma och vanilj. |
| Färg | Gul färg. |
| Sockerinnehåll | 0.5g/100ml |
| Casque | 8/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
| Body | 7/12 |
| Sweetness | 1/12 |
Flaska
| Typ | PET-flaska |
| Pant | 2 kr |