La Belle Extra Brut Blanc de Blancs
Grundläggande info
| Id | 56637878 |
| Artikelnummer | 2018001 |
| Pris | 149 kr |
| Alkoholhalt | 12 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Chaquepe |
| Leverantör | Sigva AB |
| Land | Argentina, Cuyo,Mendoza |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Mousserande vin, Vitt Torrt |
| Släpptes | 2026-03-02 |
| Uppdaterad | 2026-02-08 |
| Nyhet | Ja |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C som aperitif eller till rätter av fisk eller skaldjur. |
| Smak | Fruktig, mycket frisk smak med inslag av gröna äpplen, citrus, kex, vita blommor och krusbär. |
| Färg | Blek, ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 0.6g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 10/12 |
| Body | 5/12 |
| Sweetness | 2/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |