The Fizz project Jordgubb & Lime
Grundläggande info
| Id | 60796754 |
| Artikelnummer | 2019435 |
| Pris | 14.8 kr |
| Alkoholhalt | 4 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Spendrups Bryggeri |
| Leverantör | Spendrups Bryggeri AB |
| Land | Sverige |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Cider, Söt |
| Släpptes | 2026-06-01 |
| Uppdaterad | 2026-05-09 |
| Nyhet | Ja |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck eller till frukt- och bärdesserter. |
| Smak | Mycket söt smak med tydlig karaktär av jordgubbar, inslag av lime. |
| Färg | Något oklar, rödrosa färg. |
| Sockerinnehåll | 10.7g/100ml |
| Sweetness | 10/12 |
| Body | 6/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |