Hugo Aperitivo Spritz
Grundläggande info
| Id | 61065821 |
| Artikelnummer | 206401 |
| Pris | 75 kr |
| Alkoholhalt | 8.5 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Giacomo Montresor |
| Leverantör | Urban Wines AB |
| Land | Italien |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Mousserande vin, Smaksatt |
| Släpptes | 2026-06-01 |
| Uppdaterad | 2026-05-09 |
| Nyhet | Ja |
Smak
| Servering | Serveras vid cirka 8-10°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Fruktig, blommig, söt smak med inslag av päron, fläder och mynta. |
| Färg | Blek, ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 8.7g/100ml |
| Sweetness | 8/12 |
| Body | 4/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
Flaska
| Typ | Lättare glasflaska |
| Pant | 0 kr |