Robert Hall Paso Red Red Blend
Grundläggande info
| Id | 59987317 |
| Artikelnummer | 257501 |
| Pris | 149 kr |
| Alkoholhalt | 15 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | O'Neill Vintners & Distillers |
| Leverantör | The Wine Team Global AB |
| Land | USA, Kalifornien,Central Coast |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Rött vin, Fruktigt & Smakrikt |
| Släpptes | 2026-03-02 |
| Uppdaterad | 2026-02-08 |
| Nyhet | Ja |
Smak
| Servering | Serveras vid 16-18°C till rätter av lamm- eller nötkött, gärna grillat. |
| Smak | Mycket fruktigt, smakrikt vin med fatkaraktär, inslag av svarta vinbär, mynta, plommon, lakrits, mörka körsbär, vanilj och skogshallon. |
| Färg | Mörk, blåröd färg. |
| Sockerinnehåll | 0.6g/100ml |
| Casque | 8/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 9/12 |
| Roughness | 8/12 |
Flaska
| Typ | Lättare glasflaska |
| Pant | 0 kr |