Barlingbo Bryggeri Gin & Tonic Rosa grape
Grundläggande info
| Id | 63533867 |
| Artikelnummer | 3031903 |
| Pris | 21.9 kr |
| Alkoholhalt | 5 % |
| Volym | 275 ml |
| Tillverkare | Barlingbo Bryggeri |
| Leverantör | Barlingbo Bryggeri AB |
| Land | Sverige, Gotlands län,Gotlands kommun |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Blanddryck, Söt |
| Släpptes | 2026-06-08 |
| Uppdaterad | 2026-05-16 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Fruktig, aningen bitter smak med sötma och tydlig karaktär av blodgrapefrukt, inslag av örter. Ton av gin. |
| Färg | Något oklar, ljusrosa färg. |
| Sockerinnehåll | 7.8g/100ml |
| Sweetness | 7/12 |
| Body | 4/12 |
| Fruitacid | 7/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |