Lilla Spritfabriken Snapphane Punsch
Grundläggande info
| Id | 61248691 |
| Artikelnummer | 3193102 |
| Pris | 232 kr |
| Alkoholhalt | 28 % |
| Volym | 500 ml |
| Tillverkare | Lilla Spritfabriken |
| Leverantör | Helsingborgs Bryggeri AB |
| Land | Sverige, Skåne län,Helsingborgs stad |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Punsch |
| Släpptes | 2026-04-13 |
| Uppdaterad | 2026-03-22 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid cirka 40°C till ärtsoppa, eller kyld som avec. |
| Smak | Kryddig, söt smak med inslag av apelsin, torkad frukt och arrak. |
| Färg | Gulorange färg. |
| Sockerinnehåll | 18.9g/100ml |
| Casque | 1/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |