Brewhuslän Amors Elixir
Grundläggande info
| Id | 60624669 |
| Artikelnummer | 3204835 |
| Pris | 26.9 kr |
| Alkoholhalt | 4.3 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Brewhuslän |
| Leverantör | Brewhuslän AB |
| Land | Sverige, Västra Götalands län,Bollebygds kommun |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Blanddryck, Söt |
| Släpptes | 2026-03-02 |
| Uppdaterad | 2026-02-17 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8 °C som sällskapsdryck. |
| Smak | Mycket söt, bärig smak med tydlig karaktär av jordgubbar, inslag av vanilj. |
| Färg | Oklar, ljusrosa färg. |
| Sockerinnehåll | 10g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 5/12 |
| Sweetness | 10/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |