Brygghuset Finn Karnecider
Grundläggande info
| Id | 60624643 |
| Artikelnummer | 3244615 |
| Pris | 16.9 kr |
| Alkoholhalt | 4.5 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Brygghuset Finn |
| Leverantör | AB Brygghuset Finn |
| Land | Sverige, Skåne län,Landskrona stad |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Cider, Söt |
| Släpptes | 2026-03-02 |
| Uppdaterad | 2026-02-08 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C som sällskapsdryck eller till frukt- eller bärdesserter. |
| Smak | Fruktig, söt smak med inslag av äpplen, örter och citrus. |
| Färg | Vattenklar färg. |
| Sockerinnehåll | 7g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
| Body | 3/12 |
| Sweetness | 9/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 1 kr |