Bryggverket Fizzy Bellini
Grundläggande info
| Id | 63196281 |
| Artikelnummer | 3283335 |
| Pris | 32.6 kr |
| Alkoholhalt | 7 % |
| Volym | 250 ml |
| Tillverkare | Bryggverket |
| Leverantör | Bryggverket AB |
| Land | Sverige, Västerbottens län,Umeå kommun |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Blanddryck, Söt |
| Släpptes | 2026-06-08 |
| Uppdaterad | 2026-05-16 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Söt, mycket fruktig smak med tydlig karaktär av persika. |
| Färg | Ljus, orange färg. |
| Sockerinnehåll | 9.5g/100ml |
| Sweetness | 8/12 |
| Body | 4/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |