daniel draculsson Appetite for blodbär
Grundläggande info
| Id | 53527433 |
| Artikelnummer | 3290301 |
| Pris | 199 kr |
| Alkoholhalt | 12 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | daniel draculsson |
| Leverantör | daniel draculsson |
| Land | Sverige, Västra Götalands län,Göteborgs stad |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Fruktvin |
| Släpptes | 2025-05-05 |
| Uppdaterad | 2026-02-28 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid cirka 18°C till rätter av lamm- eller nötkött. |
| Smak | Bärig smak med inslag av blåbär, kryddor och örter. |
| Färg | Mörk, blåröd färg. |
| Sockerinnehåll | 0.4g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 10/12 |
| Body | 8/12 |
| Roughness | 7/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |