Vråm Vodka Rabarber å Mynta
Grundläggande info
| Id | 63899968 |
| Artikelnummer | 3355635 |
| Pris | 29.9 kr |
| Alkoholhalt | 4.5 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Umeå Destilleri |
| Leverantör | Umeå Destilleri AB |
| Land | Sverige, Västerbottens län,Umeå kommun |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Blanddryck, Söt |
| Släpptes | 2026-06-08 |
| Uppdaterad | 2026-05-16 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C som sällskapsdryck eller till frukt- och bärdesserter. |
| Smak | Fruktig, söt smak med inslag av rabarber, röda bär och mynta. |
| Färg | Blårosa färg. |
| Sockerinnehåll | 10.5g/100ml |
| Sweetness | 9/12 |
| Body | 4/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |