Torsbo 5.2 MelonCooler
Grundläggande info
| Id | 62417882 |
| Artikelnummer | 3448803 |
| Pris | 28.7 kr |
| Alkoholhalt | 4.5 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Torsbo 5.2 |
| Leverantör | Torsbo 5.2 AB |
| Land | Sverige, Västra Götalands län,Ulricehamns kommun |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Blanddryck |
| Släpptes | 2026-04-13 |
| Uppdaterad | 2026-03-22 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Fruktig, söt smak med tydlig karaktär av citron, inslag av örter och vattenmelon. |
| Färg | Intensiv, gulgrön färg. |
| Sockerinnehåll | 11.3g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
| Body | 6/12 |
| Sweetness | 9/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |