Wet City Spirits Gin & Tonic Havtorn
Grundläggande info
| Id | 54124314 |
| Artikelnummer | 3600415 |
| Pris | 25.9 kr |
| Alkoholhalt | 5 % |
| Volym | 250 ml |
| Tillverkare | Wet City Spirits AB |
| Leverantör | Beerbliotek AB |
| Land | Sverige, Västra Götalands län,Göteborgs stad |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Blanddryck, Söt |
| Släpptes | 2026-05-04 |
| Uppdaterad | 2026-04-11 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Kryddig, söt smak med liten bitterhet, inslag av färska örter, enbär, havtorn och citrus. |
| Färg | Vattenklar färg. |
| Sockerinnehåll | 8.2g/100ml |
| Sweetness | 9/12 |
| Body | 5/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 1 kr |