She's like the wind Wine Mechanics
Grundläggande info
| Id | 62403519 |
| Artikelnummer | 3633101 |
| Pris | 375 kr |
| Alkoholhalt | 11.5 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Wine Mechanics |
| Leverantör | Wine Mechanics AB |
| Land | EU |
| Sortiment | Lokalt & Småskaligt |
| Kategori | Mousserande vin, Vitt Torrt |
| Släpptes | 2026-04-13 |
| Uppdaterad | 2026-03-22 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C som aperitif, eller till rätter av fisk eller fågel. |
| Smak | Nyanserad, fruktig, mycket frisk smak med inslag av gröna äpplen, gula päron, mineral, honung, kex, mandel, halm och grapefrukt. |
| Färg | Ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 0.4g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 10/12 |
| Body | 5/12 |
| Sweetness | 1/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |