Eken Bagarpunsch
Grundläggande info
| Id | 60741100 |
| Artikelnummer | 4212702 |
| Pris | 299 kr |
| Alkoholhalt | 28 % |
| Volym | 500 ml |
| Tillverkare | Tevsjö Mill & Distillery |
| Leverantör | Tevsjö Destilleri i Järvsö AB |
| Land | Sverige |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Punsch |
| Släpptes | 2025-12-16 |
| Uppdaterad | 2025-11-30 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid cirka 40°C till ärtsoppa, eller kyld som avec. |
| Smak | Kryddig, söt smak med inslag av sultanrussin, citrusskal, arrak, vanilj, kardemumma och honung. |
| Färg | Ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 25g/100ml |
| Casque | 1/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |