Lynx Napa Valley Cabernet Sauvignon
Grundläggande info
| Id | 32681895 |
| Artikelnummer | 5994801 |
| Pris | 249 kr |
| Alkoholhalt | 14.5 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | House of Big Wines |
| Leverantör | The Wine Team Global AB |
| Land | USA, Kalifornien,North Coast |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Rött vin, Fruktigt & Smakrikt |
| Släpptes | 2023-02-01 |
| Uppdaterad | 2024-02-29 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid cirka 18°C till grillade rätter av mörkt kött. |
| Smak | Nyanserad, fruktig smak med rostad fatkaraktär, inslag av svarta vinbär, choklad, plommon, ceder, mynta, kaffe och vanilj. |
| Färg | Mörk, blålila färg. |
| Sockerinnehåll | 0.4g/100ml |
| Casque | 8/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 10/12 |
| Roughness | 9/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |