Parés Baltà Blanc de Pacs
Grundläggande info
| Id | 12413609 |
| Artikelnummer | 7089701 |
| Pris | 169 kr |
| Alkoholhalt | 11.5 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Parés Baltà |
| Leverantör | WineWorld AB |
| Land | Spanien, Katalonien,Penedès |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Vitt vin, Fylligt & Smakrikt |
| Släpptes | 2018-04-23 |
| Uppdaterad | 2025-05-31 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 10-12°C till smakrika rätter av fisk eller till ljust kött. |
| Smak | Fruktig, mycket frisk smak med inslag av gula äpplen, bivax, grapefrukt, ananas och nötter. |
| Färg | Ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 0.3g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 10/12 |
| Body | 5/12 |
| Sweetness | 1/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |