Lucia De Maio Ripasso Valpolicella
Grundläggande info
| Id | 60796039 |
| Artikelnummer | 7206101 |
| Pris | 129 kr |
| Alkoholhalt | 13.5 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Cantine di Verona s.c.a. |
| Leverantör | Lively Wines Sweden AB |
| Land | Italien, Venetien,Valpolicella |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Rött vin, Fruktigt & Smakrikt |
| Släpptes | 2025-12-10 |
| Uppdaterad | 2025-12-02 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 16-18°C till vegetariskt eller till rätter av ljust kött. |
| Smak | Fruktig, något kryddig smak med inslag av fat, körsbär, salvia, mogna jordgubbar, kanel och blodapelsin. |
| Färg | Röd färg |
| Sockerinnehåll | 0.5g/100ml |
| Casque | 4/12 |
| Fruitacid | 10/12 |
| Body | 7/12 |
| Roughness | 8/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |