Casa Nero Piemonte Rosso Autentico
Grundläggande info
| Id | 61402024 |
| Artikelnummer | 7326801 |
| Pris | 95 kr |
| Alkoholhalt | 14 % |
| Volym | 1000 ml |
| Tillverkare | Globus Wine A/S |
| Leverantör | Anora Sweden AB |
| Land | Italien, Piemonte |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Rött vin, Fruktigt & Smakrikt |
| Släpptes | 2026-01-19 |
| Uppdaterad | 2026-01-13 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 16-18°C till vegetariskt eller till rätter av ljust kött. |
| Smak | Fruktig smak med inslag av körsbär, örter, jordgubbar, blåbär, hallon och blodapelsin. |
| Färg | Blåröd färg. |
| Sockerinnehåll | 0.8g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 10/12 |
| Body | 7/12 |
| Roughness | 7/12 |
Flaska
| Typ | Lättare glasflaska |
| Pant | 0 kr |