Lapis Luna Chardonnay
Grundläggande info
| Id | 58880460 |
| Artikelnummer | 7392501 |
| Pris | 169 kr |
| Alkoholhalt | 14 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Lapis Luna Wines |
| Leverantör | Urban Wines AB |
| Land | USA, Kalifornien,North Coast |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Vitt vin, Friskt & Fruktigt |
| Släpptes | 2025-11-19 |
| Uppdaterad | 2025-11-11 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C till vegetariskt eller till rätter av fisk eller kyckling. |
| Smak | Mycket fruktig smak med inslag av mango, örter, ananas, galiamelon och apelsin. |
| Färg | Ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 0.4g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 6/12 |
| Sweetness | 1/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |