JP Chenet Peach
Grundläggande info
| Id | 15475732 |
| Artikelnummer | 7439704 |
| Pris | 42 kr |
| Alkoholhalt | 10 % |
| Volym | 200 ml |
| Tillverkare | Les Grands Chais de France |
| Leverantör | Stellan Kramer AB |
| Land | Frankrike |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Smaksatt vin |
| Släpptes | 2018-08-20 |
| Uppdaterad | 2026-02-28 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Mycket fruktigt, ungdomligt, pärlande vin med sötma, tydlig karaktär av persika, inslag av citrusskal. |
| Färg | Ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 5.4g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
| Body | 3/12 |
| Sweetness | 7/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |