Curiosity Bubbel
Grundläggande info
| Id | 52979548 |
| Artikelnummer | 7623201 |
| Pris | 78 kr |
| Alkoholhalt | 8 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Anora Sweden AB |
| Leverantör | Anora Sweden AB |
| Land | Internationellt märke |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Mousserande vin, Smaksatt |
| Släpptes | 2025-03-05 |
| Uppdaterad | 2026-02-28 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Fruktig, söt smak med inslag av passionsfrukt, vanilj och hallon. |
| Färg | Ljus, blårosa färg. |
| Sockerinnehåll | 6g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
| Body | 4/12 |
| Sweetness | 9/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |