Massetti Vino Rosso
Grundläggande info
| Id | 60624105 |
| Artikelnummer | 7655108 |
| Pris | 199 kr |
| Alkoholhalt | 13 % |
| Volym | 3000 ml |
| Tillverkare | Fields Wine Company AB |
| Leverantör | Fields Wine Company AB |
| Land | Italien |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Rött vin, Kryddigt & Mustigt |
| Släpptes | 2026-02-02 |
| Uppdaterad | 2026-01-25 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 16-18°C till rätter av fläsk-, lamm- eller nötkött. |
| Smak | Kryddig smak med inslag av fat, körsbär, kryddnejlika, choklad, russin och blodapelsin. |
| Färg | Röd färg. |
| Sockerinnehåll | 1.1g/100ml |
| Body | 7/12 |
| Roughness | 7/12 |
| Fruitacid | 10/12 |
Flaska
| Typ | Box |
| Pant | 0 kr |