Nicolas Brobergière Brut
Grundläggande info
| Id | 61066824 |
| Artikelnummer | 7758806 |
| Pris | 599 kr |
| Alkoholhalt | 12 % |
| Volym | 1500 ml |
| Tillverkare | Urban Wines |
| Leverantör | Urban Wines AB |
| Land | Frankrike, Champagne |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Torr champagne |
| Släpptes | 2025-12-29 |
| Uppdaterad | 2025-12-21 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C som aperitif eller till rätter av fisk eller skaldjur. |
| Smak | Fruktig, mycket frisk smak med inslag av gula äpplen, ljust bröd, honung, persika och grapefrukt. |
| Färg | Ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 0.9g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 10/12 |
| Body | 5/12 |
| Sweetness | 1/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |