Mc Hogan's White
Grundläggande info
| Id | 55622418 |
| Artikelnummer | 7826008 |
| Pris | 188 kr |
| Alkoholhalt | 12 % |
| Volym | 3000 ml |
| Tillverkare | Globus Wine |
| Leverantör | Anora Sweden AB |
| Land | Australien |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Vitt vin, Friskt & Fruktigt |
| Släpptes | 2025-05-28 |
| Uppdaterad | 2026-02-04 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C till vegetariskt eller till rätter av fisk eller kyckling. |
| Smak | Mycket fruktig smak med inslag av päron, honungsmelon, persika, vita blommor och mandarin. |
| Färg | Ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 0.5g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 4/12 |
| Sweetness | 2/12 |
Flaska
| Typ | Box |
| Pant | 0 kr |