Ramos Elegant White
Grundläggande info
| Id | 19326989 |
| Artikelnummer | 7903408 |
| Pris | 229 kr |
| Alkoholhalt | 12 % |
| Volym | 3000 ml |
| Tillverkare | João Portugal Ramos |
| Leverantör | Hermansson & Co AB |
| Land | Portugal, Tejo |
| Sortiment | Fast sortiment |
| Kategori | Vitt vin, Friskt & Fruktigt |
| Släpptes | 2019-03-01 |
| Uppdaterad | 2025-02-28 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 8-10°C till rätter av fisk eller kyckling, gärna sallader. |
| Smak | Mycket fruktig smak med inslag av päron, gröna äpplen, honungsmelon och lime. |
| Färg | Ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 0.4g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 4/12 |
| Sweetness | 1/12 |
Flaska
| Typ | Box |
| Pant | 0 kr |