Bonchelli Ecologico Prosecco
Grundläggande info
| Id | 4368890 |
| Artikelnummer | 7958201 |
| Pris | 129 kr |
| Alkoholhalt | 11 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Spring Wine & Spirits |
| Leverantör | Spendrups Bryggeri AB |
| Land | Italien, Venetien,Prosecco |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Mousserande vin, Vitt Torrt |
| Släpptes | 2017-08-01 |
| Uppdaterad | 2024-02-29 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck eller till fiskrätter. |
| Smak | Ungdomlig, fruktig smak med inslag av päron, honungsmelon, citrus och äppelblommor. |
| Färg | Blek, ljusgul färg. |
| Sockerinnehåll | 0.9g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 4/12 |
| Sweetness | 2/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |