Silent Shade Pinot Noir
Grundläggande info
| Id | 59269685 |
| Artikelnummer | 7978401 |
| Pris | 129 kr |
| Alkoholhalt | 12.5 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Spring Wine & Spirits AB |
| Leverantör | Spendrups Bryggeri AB |
| Land | Italien, Trevenezie |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Rött vin, Kryddigt & Mustigt |
| Släpptes | 2025-11-10 |
| Uppdaterad | 2025-11-02 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid cirka 16°C till rätter av ljust kött. |
| Smak | Nyanserad, kryddig, bärig smak med fatkaraktär, inslag av jordgubbar, sandelträ, lingon, marsipan och blodapelsin. |
| Färg | Röd färg. |
| Sockerinnehåll | 0.4g/100ml |
| Casque | 8/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
| Body | 5/12 |
| Roughness | 4/12 |
Flaska
| Typ | Lättare glasflaska |
| Pant | 0 kr |