Original Long Drink White Label Grapefruit
Grundläggande info
| Id | 58880569 |
| Artikelnummer | 8913435 |
| Pris | 25.9 kr |
| Alkoholhalt | 5.5 % |
| Volym | 330 ml |
| Tillverkare | Hartwall |
| Leverantör | Solera Sweden AB |
| Land | Finland |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Blanddryck, Söt |
| Släpptes | 2025-10-29 |
| Uppdaterad | 2025-10-20 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Söt, fruktig smak med tydlig karaktär av grapefrukt. |
| Färg | Disig, vit färg. |
| Sockerinnehåll | 1g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 7/12 |
| Body | 5/12 |
| Sweetness | 8/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |