Smirnoff Ice Green Apple
Grundläggande info
| Id | 61391525 |
| Artikelnummer | 8914935 |
| Pris | 20.9 kr |
| Alkoholhalt | 4 % |
| Volym | 250 ml |
| Tillverkare | Diageo Brands B.V. |
| Leverantör | Spendrups Bryggeri AB |
| Land | Italien |
| Sortiment | Ordervaror |
| Kategori | Blanddryck |
| Släpptes | 2026-01-21 |
| Uppdaterad | 2026-01-13 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck. |
| Smak | Fruktig, söt smak med tydlig karaktär av gröna äpplen, inslag av citrus. |
| Färg | Intensiv, grön färg. |
| Sockerinnehåll | 9.1g/100ml |
| Casque | 1/12 |
| Fruitacid | 8/12 |
| Body | 4/12 |
| Sweetness | 8/12 |
Flaska
| Typ | Burk |
| Pant | 2 kr |