Chavin Florentina Red Fruit Organic Non Alcoholic
Grundläggande info
| Id | 52823122 |
| Artikelnummer | 9027501 |
| Pris | 59 kr |
| Alkoholhalt | 0 % |
| Volym | 750 ml |
| Tillverkare | Domaines Pierre Chavin |
| Leverantör | Spendrups Bryggeri AB |
| Land | Frankrike |
| Sortiment | Tillfälligt sortiment |
| Kategori | Alkoholfritt Mousserande övrigt |
| Släpptes | 2026-05-15 |
| Uppdaterad | 2026-04-22 |
| Nyhet | Nej |
Smak
| Servering | Serveras vid 6-8°C som sällskapsdryck eller till frukt- och bärdesserter. |
| Smak | Bärig, ungdomlig, söt smak med inslag av smultron, geléhallon, röda vinbär och blodgrapefrukt. |
| Färg | Ljusrosa färg. |
| Sockerinnehåll | 6.7g/100ml |
| Sweetness | 8/12 |
| Body | 4/12 |
| Fruitacid | 9/12 |
Flaska
| Typ | Glasflaska |
| Pant | 0 kr |